Co používáte na přepis textu?

Ahoj! Co používáte na přepis nahrávek na text?

My jsme dřív používali https://otranscribe.com, což je jednoduchý nástroj pro pomoc s ručním přepisem. Pořád přepisujete ručně, ale líp se to ovládá, můžete si nahrávku snadno zpomalit a podobně. Aplikace je zdarma, běží přímo v prohlížeči (data nikam neposíláte).

Párkrát jsme zkoušeli automatický přepis počítačem, ale když se započítala doba potřebná pro následnou opravu, nevycházelo to o moc líp než ruční práce – a byla to větší pruda.

V poslední době jsme ale vyzkoušeli OpenAI Whisper, se kterým už to dává mnohem větší smysl. @TomasT, který u nás obvykle přepisuje nahrávky (a dělá to zatraceně rychle! :​) říká, že mu to ušetří zhruba polovinu času. Výsledný text se oproti ručnímu přepisu sice trochu hůř opravuje, ale už se nám to vyplatí. (Je to placená služba, cena je zhruba 13 halířů za minutu záznamu.)

Udělali jsme tady jednoduchý nástroj, kde si můžete Whisper na krátkých nahrávkách vyzkoušet:

https://septej.ohlasy.info

Co používáte vy ostatní? Znáte nějaký hezký produkt, který by používal Whisper a poskytoval k němu hezké rozhraní nebo další služby? (Rád bych třeba viděl nějak graficky znázorněnou jistotu přepisu nebo měl možnost přehrát dotyčnou část záznamu podle vyznačeného textu.)

3 Likes

Ahoj po delší době, podzim je u mě hektický, resty se zase nahromadily… :woozy_face: Hledáním nějakého nástroje na přepis textu jsem se zabývala asi před rokem a půl a všechno, co jsem našla, bylo drahý a někdy to ani neumělo češtinu… tak to evidentně pokročilo, to je super, díky moc za tip!

1 Like

Když jsem ve velké nouzi, tak používám newtonovský beey.io
Přepisuje to super, umí to i video a je to klasicky placené za minuty. Pro moje dlouhé články, kam potřebuju dlouhé rozhovory, je to ale finančně trochu likvidační.
Umí to ovšem rozlišovat mluvčí a umí to dobře česky.

1 Like

Ten Whisper je v reálu velmi levný. Doporučuju ho, kudy chodím – ale zásadní nedostatek je, že pro něj ještě nejsou hotové aplikace pro běžné lidi.