Letní setkání regionálních novinářů & novinářek

Z debaty v Asociaci regionálních novinářů vyplynulo, že bychom rádi v srpnu uskutečnili setkání regionálních novinářů – zkrátka se někde potkali osobně a probrali, co nás trápí i těší a hlavně v čem by bylo dobré spolupracovat a sdílet své zkušenosti a znalosti. Zároveň by to mohla být dobrá příležitost oslovit a pozvat nové lidi.
Zde ve vlákně bychom se mohli domluvit, kdy a kde setkání uspořádat.

2 Likes

Supr! Já můžu v srpnu kdykoliv kromě zhruba 19.–26. (plus pár dní kolem). Uvidíme, kdo všecko (odkud) se zúčastní, ale můžeme poskytnout nějaké zázemí v Boskovicích, případně můžu dojet do Brna nebo do Prahy (pokud tedy není hereze dělat setkání regionálních novinářů v Praze :).

1 Like

Ahoj! My jsme se s Láďou domlouvali, že bychom dojeli kamkoliv, klidně do Boskovic, nám se tam líbilo :slight_smile: Případně bychom to tentokrát pojali i víc kulturně a prohlídli i památky… Pokud by to bylo pro další zájemce moc z ruky, tak dojedeme jinam, a samozřejmě Plzeň nabízíme taky!
Termín tedy nějaký druhý týden v srpnu by šel? Hodí se vám nejlíp víkend, nebo spíš naopak v týdnu?

1 Like

Druhý týden v srpnu je za mě OK, můžu v týdnu i o víkendu.

Ahoj, prosím mohli byste 10.? Praha nebo Brno? Zúčastnil by se i Honza Žabka, pokud by to bylo v Praze, tak i s kolegyní - chtějí zakládat něco na Ostravsku. Už jsem jim přeposlala naše i vaše stanovy :slight_smile: - vypadá to, že to myslí vážně, což by bylo super… řekla jsem jim, že nejvíc zkušeností poberou momentálně od vás, tak snad setkání klapne!

Já a @TomasT můžeme! Nejspíš teda Praha? Vypadá to, že to bude dopravně nejlepší kompromis. Ideálně zhruba v čase 12.00–18.00, ať stíháme všichni v pohodě přijet a odjet. Místo si ještě dáme vědět? (Mám se po něčem poohlédnout? Kolik nás bude, do deseti lidí, že?)

Domluvili jsme se bokem, sejdeme se ve čtvrtek 10. srpna zhruba od 12.30 v Kavárně Hlína. Pokud vás téma regionálních novin zajímá a budete mít čas, doražte!

Sukces!

IMG_2532

2 Likes

Díky moc všem za super inspirativní setkání! :star_struck:
Některé z bodů, které jsme si krásně vymysleli a chceme do února provést / připravit:

  1. Mapping online médií - Lenka, studenti + konzultace místních (nás ++? :slight_smile: )
  2. Článek o tom, jak se dá v regionech přežít s nezávislým médiem - suicide business modely :slight_smile: - néé, vlajková loď Ohlasy pluje už 8 let a pořád se nepotopila = důkaz, že to fyzikálně je možné! - Lenka ?
  3. propojit IT experty z Česko-Digital s printovými projekty z regionů, kteří chtějí zlepšit online, hledají nové správce webu, nebo chtějí postavit web, začít dělat dobrou novinařinu, ale nemají 100 tis v kapse do začátku - to budou výjimky samozřejmě… - Tomáš Z. +? zase Lenka? :slight_smile:
  4. Platforma social - i pro novináře z ostatních CEE zemí - jak na to koukám, podle mě by to ale tu rubriku ENGLISH fakt chtělo - Tome Z.? :pray:
  5. Podcast - k čemu jsou média oproti radničním listům - konkrétní příklady z Boskovic (?) Tom + Tom
  6. schůzka s Vojtou B. - téma: jak je na tom s převzetím Syndikátu :slight_smile: + jak jim šlape magazín - cca říjen? Lenka? - btw. jsme cestou zpět říkali, že jsme tentokrát ani nedošli na téma, kdy konečně už donutíme ten Syndikát pustit aspoň zlomek z té čtvrt miliardy :sunglasses:
  7. mediální rada (samoregulační orgán) - dám vědět po 16.8., jestli máme šanci dostat na to ten grant
  8. něco (článek? podcast?) o fenoménu FB skupin + projektů alá úchylné Infio (https://www.infio.cz/)
  9. aby něměla úkoly jen Lenka a Tomové :slight_smile: - mohla bych sem asi hodit cca 1x měsíčně nějaký update o mediální legislativě na EU úrovni - letos a loni se toho připravilo fakt hodně, je to zatím spíš džungle, ale postupně se nás to bude všechno taky týkat, tak nějaké info by se mohlo hodit…? Tome - udělal bys mi případně rubriku? :slight_smile:
  10. sdílet link na a) Newsroom b) nástroj na datovou vizualizaci - Tomové, díky moc!
2 Likes

Supr, díky za shrnutí!

K těm rubrikám na fóru – založil jsem zatím kategorii Granty, takže jak budete někdo vědět o relevantních grantech, sdílejte tam. Do úvodního příspěvku jsem tam dal i návod, jak kategorii sledovat, pokud chcete dostat automaticky e-mail, když se v ní něco nového objeví.

Další kategorie bych zatím nezakládal – jak jsem zmiňoval, obecně se doporučuje nechat prostě diskuzi běžet a dělat v ní pořádek až průběžně. (Tím spíš, že je tady zatím velmi klidno, žádný překotný provoz.) Dopředu je totiž těžké odhadnout, jak živá diskuze na různá témata bude, případně jaké obecné okruhy se objeví. Takže pokud například chtějí sdílet zkušenosti novináři z jiných zemí, ať prostě klidně píšou a nedělají si hlavu se zařazením příspěvků. Stejně tak ta evropská legislativa – příspěvky na tohle téma si moc rád přečtu a není nutné pro ně chystat prostor předem.

PS. Tip na Datawrapper jsem přidal.

A post was merged into an existing topic: Grantový program Local Media for Democracy